• Zmiana terminu zebrań klas II

Decyzją Dyrektora Szkoły zebrania zaplanowane na wtorek 15.09 zostają przełożone na wtorek 22.09. Powyższa zmiana dotyczy, także zebrań z rodzicami trójek klasowych Rady Rodziców.

• Projekt Ponadnarodowa Mobilność Uczniów „Oswajamy wielokulturowość przez kulturę”

• Miło nam poinformować, że nasza Szkoła otrzymała dofinansowanie w ramach programu PO WER Ponadnarodowa Mobilność Uczniów na realizację projektu „Oswajamy wielokulturowość przez kulturę”, którego realizację właśnie rozpoczynamy.  Celem zadania jest promowanie postawy akceptacji i tolerancji na inne kultury, przełamanie bariery językowej oraz aktywne i świadome promowanie kultury rodzimej wśród obcokrajowców. Projekt obejmuje: proces rekrutacji, zajęcia przygotowujące do wyjazdu, mobilność zagraniczną (Hiszpania) oraz  promocję  działań po powrocie.

W działaniach projektowych weźmie udział 10 uczniów oraz koordynatorki:  prof. Agnieszka Starszuk oraz prof. Marta Rafka.

Więcej informacji na temat projektu oraz planowanych działań znajduje się w załączonej prezentacji (prezentacja w pliku).

O szczegółowym harmonogramie poinformujemy wkrótce.

Informacji na temat projektu udzielają: Agnieszka Starszuk oraz Marta Rafka

Wszelkie informacje porojektach unijnych zamieszczamy w zakładce SZKOŁA -> Projekty unijne.

• Dnia 1 września 2020r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2020/2021. Uczestnicy odśpiewali hymn Polski oraz wysłuchali przemówień Pani Dyrektor, gości oraz Pani senator Jolanty Hibner, która ukończyła naszą szkołę. Dla absolwentów, którzy otrzymali najlepsze wyniki w nauce oraz wyniki na maturze Stowarzyszenie Absolwentów XIII LO ufundowało nagrody. Uroczystość odbyła się zgodnie z zachowaniem wszystkich wytycznych sanitarno-epidemiologicznych.

• Zebranie Rodziców Uczniów klas pierwszych z Dyrektorem Szkoły

• Serdecznie zapraszamy Rodziców Uczniów klas pierwszych na zebranie z Dyrektorem Szkoły.

Spotkanie odbędzie się 2 września 2020 r. wg następującego porządku:

Kl. 1a, 1b, 1c, 1d – godz. 17:00

Kl. 1e, 1f, 1g, 1h – godz. 18:00

Po spotkaniu zapraszamy na zebrania z Wychowawcami klas.

• Zebranie Rodziców Uczniów klas drugich

• Serdecznie zapraszamy Rodziców Uczniów klas drugich na zebranie.

Spotkanie odbędzie się 15 września 2020 r. wg następującego porządku:

- klasy po szkole podstawowej - godz. 17:00 (zebranie w klasach z wychowawcami)

- klasy po gimnazjum – godz. 17:30 (spotkanie z Dyrektorem Szkoły na hali sportowej, następnie z wychowawcami w klasach).

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 - aktualizacja ze względu na warunki pogodowe

• Szanowni Uczniowie,

Serdecznie zapraszamy 1 września 2020 r. (wyłącznie uczniów) na spotkania z wychowawcami wg następującego porządku:

godz. 9:00 – klasy pierwsze – spotkanie w salach

godz. 10:00 – klasy drugie po SP – spotkanie w salach

godz. 11:00 – klasy drugie po Gimn. – spotkanie w salach

godz. 12:00 – klasy trzecie – spotkanie na hali sportowej

Ze względów na obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne na terenie szkoły obowiązują  maseczki ochronne.

Przy wejściu do szkoły będzie znajdował się przydział sal lekcyjnych do poszczególnych klas.

Do zobaczenia!

• Informacja o rozpoczęciu nauki w trybie stacjonarnym

Dyrektor XIII Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. płk. L. Lisa-Kuli informuje że:

- od dnia 01.09.2020 r. Szkoła planuje rozpocząć naukę w trybie stacjonarnym,

- na korytarzach oraz w „częściach wspólnych” obowiązuje nakaz noszenia maseczek ochronnych,

- szatnie uczniów pozostają nieczynne do odwołania,

- uczniowie wchodzą do Szkoły czterema oddzielnymi wejściami i kierują się BEZPOŚREDNIO do sal lekcyjnych,

- przy wejściu do budynku oraz do sal lekcyjnych zostaje wprowadzona OBOWIĄZKOWA dezynfekcja rąk  (uczniowie z uczuleniami na środki dezynfekcyjne muszą posiadać swój preparat do dezynfekcji).

Szczegóły i procedury funkcjonowania Szkoły od 01.09.2020 r. zostaną podane przez wychowawców klas.

Z wyrazami szacunku,

Izabela Pielat-Świerczyńska

• Odbiór wyników egzaminów maturalnych

• Szanowni Maturzyści!

11 sierpnia zapraszamy po odbiór wyników egzaminów maturalnych wg następującego grafiku:

11:00 – kl. 3a

11:30 – kl. 3b

12:00 – kl. 3c

12:30 – kl. 3d

13:00 – kl. 3e

13:30 – kl. 3f

14:00 – kl. 3g

• Informacja dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 28 lipca 2020 r. dotycząca ogłoszenia wyników egzaminu ósmoklasisty przeprowadzonego w czerwcu i lipcu 2020 r.

• Absolwentów szkół podstawowych prosimy o zapoznanie się z informacją dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 28 lipca 2020 r. dotyczącą ogłoszenia wyników egzaminu ósmoklasisty przeprowadzonego w czerwcu i lipcu 2020 r. Pełna treść znajduje się w załączniku do pobrania.

Dyrektor CKE przypomina, że najważniejsze terminy związane z postępowaniem rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych.

1) Do 4 sierpnia br. do godz. 15:00 należy uzupełnić wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty, w sposób określony dla szkoły, do której dany absolwent kandyduje. W 2020 r. możliwe jest:

a) przedłożenie w szkole oryginału albo poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii  zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty

ALBO

b) przesłanie do szkoły za pomocą środków komunikacji elektronicznej skanu/zdjęcia zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty. W tym przypadku prosimy o przesłanie dokumentów w ww. terminie na adres mailowy Szkoły - sekretariat@liceum13.edu.pl

• Podziękowanie Przewodniczącej Rady Rodziców

• Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Aldonie Brodackiej - Demianiuk wyrazy ogromnej wdzięczności za wsparcie okazywane szkole i pomoc w realizacji zadań związanych z jak najlepszą edukacją i tworzeniem niepowtarzalnej XIII-nastkowej atmosfery składa Dyrektor Szkoły Izabela Pielat - Świerczyńska.

• Podziękowanie Stowarzyszeniu Absolwentów XIII LO