• Odbiór wyników egzaminów maturalnych

• Szanowni Maturzyści!

11 sierpnia zapraszamy po odbiór wyników egzaminów maturalnych wg następującego grafiku:

11:00 – kl. 3a

11:30 – kl. 3b

12:00 – kl. 3c

12:30 – kl. 3d

13:00 – kl. 3e

13:30 – kl. 3f

14:00 – kl. 3g

• Informacja dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 28 lipca 2020 r. dotycząca ogłoszenia wyników egzaminu ósmoklasisty przeprowadzonego w czerwcu i lipcu 2020 r.

• Absolwentów szkół podstawowych prosimy o zapoznanie się z informacją dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 28 lipca 2020 r. dotyczącą ogłoszenia wyników egzaminu ósmoklasisty przeprowadzonego w czerwcu i lipcu 2020 r. Pełna treść znajduje się w załączniku do pobrania.

Dyrektor CKE przypomina, że najważniejsze terminy związane z postępowaniem rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych.

1) Do 4 sierpnia br. do godz. 15:00 należy uzupełnić wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty, w sposób określony dla szkoły, do której dany absolwent kandyduje. W 2020 r. możliwe jest:

a) przedłożenie w szkole oryginału albo poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii  zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty

ALBO

b) przesłanie do szkoły za pomocą środków komunikacji elektronicznej skanu/zdjęcia zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty. W tym przypadku prosimy o przesłanie dokumentów w ww. terminie na adres mailowy Szkoły - sekretariat@liceum13.edu.pl

• Podziękowanie Przewodniczącej Rady Rodziców

• Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Aldonie Brodackiej - Demianiuk wyrazy ogromnej wdzięczności za wsparcie okazywane szkole i pomoc w realizacji zadań związanych z jak najlepszą edukacją i tworzeniem niepowtarzalnej XIII-nastkowej atmosfery składa Dyrektor Szkoły Izabela Pielat - Świerczyńska.

• Podziękowanie Stowarzyszeniu Absolwentów XIII LO

• Apel Powstańców Warszawskich do tegorocznych Maturzystów

• W tym szczególnie trudnym dla tegorocznych maturzystów czasie przekazujemy apel Powstańców Warszawskich do młodzieży.

Słowa otuchy i wsparcia w imieniu Powstańców wygłosiła Pani Jadwiga Skolimowska, pseud. „Czarna Jadwiga”, po wojnie nauczycielka w szpitalu zakaźnym.

KLIKNIJ TUTAJ

Mamy nadzieję, że te słowa, prosto z  serca, wzmocnią wielu tegorocznych maturzystów.

Wszystkim przystępującym do Egzaminu Dojrzałości 2020 życzymy powodzenia i spełnienia marzeń.

Serdecznie pozdrawiamy,

Zespół Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich

• Dzień otwarty w XIII LO

• Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu (kliknij tutaj) przygotowanego na dzień otwarty w XIII Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. płk. L. Lisa-Kuli oraz zapoznanie się z prezentacją multimedialną (otwórz prezentację), która zawiera szczegóły rekrutacji.

Na interesujące Państwa pytania udzielimy szczegółowych odpowiedzi mailowo. Prosimy o ich zadawanie na adres rekrutacja@liceum13.edu.pl

• Kontakt z nauczycielami i wychowawcami

• Kontakt z nauczycielami i wychowawcami klas możliwy  jest poprzez dziennik elektroniczny Librus oraz indywidualne skrzynki mailowe. Każdy nauczyciel posiada indywidualny szkolny adres: nazwisko.imię@liceum13.edu.pl  (np.kowalski.jan@liceum13.edu.pl)

• Porady psychologiczno - pedagogiczne on-line

• Zespół psychologiczno - pedagogiczny  jest cały czas do dyspozycji.

W sprawach trudnych, nagłych lub wymagających pomocy psychologa/pedagoga szkolnego kontakt możliwy jest:

– konsultacja z pedagogiem i psychologiem za pomocą dziennika elektronicznego librus.

– konsultacja z pedagogiem za pomocą e-mail - pedagog13lo@o2.pl

– konsultacja z psychologiem za pomogą e-mail - bielski.bohdan@liceum13.edu.pl oraz telefonicznie (nr tel. 508748039) we wtorki i czwartki w godz. 12:00-14:00 szczegółowe informacje tutaj

• Zasady pracy zdalnej uczniów

• Uczniów obowiązuje zdalny plan zajęć zgodny z planem umieszczonym w dzienniku elektronicznym Librus.

Nauczyciele komunikują się z uczniami poprzez dziennik elektroniczny Librus. Dodatkowo na zajęcia teoretyczne materiały i zadania do wykonania przekazywane są uczniom poprzez platformę Google Classroom dającą możliwość odesłania wykonanych zadań. Z kolei zajęcia praktyczne są realizowane w wyznaczonych godzinach poprzez spotkania online na platformie Meet. W miarę możliwości nauczyciele umieszczają materiały na platformie w godzinach porannych, aby każdy uczeń mógł rozłożyć pracę w optymalny dla siebie sposób.