• Nowy rok szkolny czas rozpocząć !!!

• 01.09.2020 12:19
          • Procedury bezpieczeństwa na wychowaniu fizycznym.
          • Witajcie drodzy uczniowie. Rozpoczynamy nowy rok szkolny. Chcemy, aby był jak najbezpieczniejszy. Prosimy o zapoznanie sie z procedurami obowiazującymi w tym roku szkolnym na zajeciach wychowania fizycznego.

Procedury bezpieczeństwa na lekcjach wychowania fizycznego oraz innych zajęciach  sportowych w czasie trwania pandemii.

1.
            • Grupy zaczynające zajęcia WF o godzinie 8.00 wchodzą na teren szkoły furtką od ulicy Świdnickiej i kierują się bezpośrednio do szatni WF.
            • Grupy mające WF w późniejszych godzinach wchodzą do szatni od strony bufetu, natomiast grupy wychodzące z szatni kierują się do sal lekcyjnych przez patio.
            • Każda grupa po wyjściu z szatni kieruje się prosto na miejsce zbiórki wyznaczone wcześniej przez prowadzącego zajęcia i tam z zachowaniem dystansu społecznego oczekuje na nauczyciela.
            • Podczas przemieszania się do lub z szatni obowiązkowe jest zasłanianie ust
            • i nosa.
            • Przy wejściu oraz wyjściu z szatni obowiązuje zasada dystansu społecznego oraz obowiązkowe odkażanie rąk płynem do dezynfekcji.
            • Uczniowie korzystający z szatni zachowują szczególną ostrożność oraz wchodząc.
            • i wychodząc z szatni dezynfekują ręce.
            • Korzystanie z natrysków po każdej lekcji WF odbywa się z zachowaniem reżimu sanitarnego.
            • Uniemożliwione zostaje przechodzenie i przebywanie osób postronnych
            • w okolicach szatni oraz miejsc wyznaczonych do ćwiczeń.
            • W większości lekcje zostają zgrupowane po dwie godziny, aby zapobiec częstej wymianie ćwiczących w przebieralniach oraz w celu sprawniejszej dezynfekcji
            • i wietrzenia szatni.
            • Obowiązkowo przed i po każdej lekcji uczeń myje ręce wodą z mydłem.
            • Każdy uczeń na zajęciach WF powinien posiadać podpisaną butelkę z wodą lub bidon, ręcznik oraz koszulkę szkolną.
            • Podczas zajęć wychowania fizycznego oraz sportowych zajęć pozalekcyjnych
            • w miarę możliwości ograniczone zostają ćwiczenia i gry kontaktowe.
            • W miarę możliwości zajęcia wychowania fizycznego są prowadzone na otwartej przestrzeni.
            • Przybory do ćwiczeń (piłki, skakanki, obręcze, rakietki, kije do NW, stepy, maty, itp.) wykorzystywane podczas zajęć będą czyszczone lub dezynfekowane po każdej lekcji przez uczniów korzystających z danego sprzętu na lekcji pod nadzorem nauczyciela WF-u.
            • Sprzęt znajdujący się w siłowni wykorzystywany podczas zajęć będzie dezynfekowany po każdej lekcji przez uczniów korzystających z danego sprzętu na lekcji pod nadzorem nauczyciela WF.
            • Sala gimnastyczna, sala fitness, siłownia oraz szatnie z natryskami będą umyte detergentem lub zdezynfekowane po każdym dniu zajęć, a w miarę możliwości po każdych zajęciach.