• Mobilności projektowe

• Galeria zdjęć w wyjazdu w dniach 4-8.11.2021 r.

Pierwszy dzień Projektu PO WER  Oswajamy Wielokulturowość przez Kulturę.

Grupa 10 uczniów wraz z nauczycielami wyleciała rano z lotniska Chopin na przygodę życia w Budapeszcie. Tam odbyło się pierwsze spotkanie z grupą węgierską, specjalnie przygotowany tradycyjny obiad i słodkości.  Po merytorycznych zajęciach w szkole nie zabrakło też zabaw językowo-zapoznawczych, gier miejskich. Było dużo emocji uśmiechu i zabawy. Wszyscy zadowoleni!

Drugi dzień projektu POW ER to dzień historii.

Rano Uczniowie pracowali w grupach na zajęciach merytorycznych, ucząc się o wspólnych aspektach historii Polski i Węgier, a po południu odbyła się lekcja w zachwycającym swą architekturą budynku parlamentu. Kolejny udany, owocny i piękny dzień.

Budapeszt dzień 3 był dniem kultury.

W porannym programie uczestnicy uczyli się wzajemnie recytacji wierszy w obu językach, były elementy wiedzy merytorycznej o najważniejszych autorach oraz łamańce językowe. Niezwykle interesujące lekcje! Popołudniowy program upłynął pod znakiem kreatywności i świetnej zabawy. Grupa polsko-węgierska odwiedziła Galerię 3D, gdzie odbyły się gry zespołowe, ale co najważniejsze Uczniowie zrobili sobie naprawdę piękne i niepowtarzalne zdjęcia. To był super dzień!

Czwartek w Budapeszcie upłynął pod nazwą An Open World Begins with an Open Mind.

Poranne warsztaty merytoryczne dotyczyły stereotypów i tolerancji międzykulturowej. Uczniowie w międzynarodowych grupach uczestniczyli w dyskusjach i tworzyli portret stereotypowego Polaka i Węgra oraz slogany antyrasistowskie. Popołudniowy program to lekcje w plenerze w części Buda, gdzie Uczniowie mieli możliwość podziwiać zapierające dech budapeskie krajobrazy i architektoniczne perełki. Wieczorem w szkole odbyła się uroczysta kolacja pożegnalna wraz z podziękowaniami i wspólnym odtańczeniem belgijki. Kolejny fantastyczny, wzruszający i merytorycznie bogaty dzień.

Budapeszt dzień piąty to dzień pożegnania.

Rano uczniowie na zajęciach merytorycznych pracowali nad filmem promującym projekt szkoląc swoje umiejętności IT. Po pożegnalnym lunchu i odtańczeniu "belgijki" przyszedł czas pożegnania. Nie mówimy jednak żegnajcie ale do zobaczenia niebawem.