• Erasmus+ School Libraries

• BIBLIOTEKI SZKOLNE: PROMOWANIE CZYTELNICTWA, WARTOŚCI, UMIEJĘTNOŚCI CZYTANIA I PISANIA.

Założenia programu Erasmus+  skupiają się na kształtowaniu postawy otwartości na to, co nowe, ciekawości świata, odkrywania tego, co nieznane, a narzędziem do realizacji tych zamierzeń ma być książka. W trakcie realizacji programu będziemy starać się angażować społeczność szkolną do aktywnego udziału w przedsięwzięciach takich jak konkursy czytelnicze, tworzenie własnej twórczości, promocję biblioteki szkolnej, organizację akcji wspólnego czytania książek.
          Program adresowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły a także ma uświadamiać uczniom pozytywny wpływ czytania na rozwój intelektualny i emocjonalny oraz kształtowanie właściwych postaw; ma szerzyć kulturę czytelniczą.

Projekt realizowany jest we współpracy z uczniami z Portugalii, Włoch i Grecji.

Obecnie skupiamy się na Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Święto to zostało uchwalone 1 listopada 2005 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu uczczenia pamięci ofiar pochodzenia żydowskiego, pomordowanych w czasie II wojny światowej przez nazistowskie Niemcy.
          Data obchodów wyznaczona została na 27 stycznia  rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz Birkenau w 1945 roku przez Armię Czerwoną, którą dowodził generał major Fiodor Krasawin.

Książki, które pojawiły się w bibliotece szkolnej w ramach projektu:
          1. „Chłopiec w pasiastej piżamie”, John Boyne
          2. „Złodziejka książek”, Markus Zusak
          3. „Lista Schindlera”, Thomas Keneally
          4. „Dziennik”,  Anne Frank

Recenzje zamieszczamy w zakładce Recenzje (przejdź do recenzji).
          Zapraszamy do lektury

W ramach projektu Erasmus+ School Libraries zapraszamy do zapoznania się z prezentacją.

IrenaSendlerowa.pdf