Creative Thinking Through Photography

• Wymiana uczniowska

• SPOTKANIE Z BUŁGARIĄ

W dniu 10.06.2021 odbyło się kolejne spotkanie online z naszą szkołą partnerską Tsanko Tserkovski w Sofii  (Bułgaria). Sofia to stolica i zarazem największe miasto Bułgarii liczące ponad milion mieszkańców. Sofia leży u stóp masywu górskiego Witosza. W Sofii znaleźć można ślady po Imperium Osmańskim, głównie pod postacią wystrzeliwujących w niebo minaretów, które sąsiadują z prawosławnymi cerkwiami.
          Było to nasze ostatnie spotkanie z serii spotkań online z naszymi szkołami partnerskimi.  Zostały one zorganizowane dla uczniów, aby pokazać im miejscowości oraz szkoły uczestniczące w projekcie.
          Państwa, które uczestniczą w fotograficznym projekcie Erasmus+:
          Portugalia, Turcja, Włochy, Bułgaria, Polska.
          Mamy nadzieję, że sytuacja epidemiologiczna poprawi się na jesieni i będziemy mogli odwiedzić nasze zaprzyjaźnione szkoły w ramach projektu.

Koordynator Erasmus+:  Monika Wielgosz

SPOTKANIE Z TURCJĄ

2 czerwca 2021 odbyło się spotkanie online z naszą szkołą partnerską z Kapadocji (Turcja). Podczas prezentacji dowiedzieliśmy się, że region ten charakteryzują liczne skalne i podziemne miasta,  magiczny krajobraz są odpowiedzialne pobliskie wulkany. Atrakcją charakterystyczną jest lot balonem – to wszystko będziemy mogli doświadczyć podczas mobilności do Kapadocji.

SPOTKANIE Z SYCYLIĄ

W dniu 27.05.2012 odbyło się spotkanie on-line ze szkołą partnerską z Partinico na Sycylii w ramach projektu Erasmus+ Creative Thinking Through  Photography. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klasy 2 e z XIII LO.  Uczniowie mieli możliwość poznania siebie nawzajem, opowiedzenia o swojej szkole oraz  miejscowości.  Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.

SPOTKANIE Z PORTUGALIĄ

17 marca odbyło się spotkanie online z naszą szkołą partnerską z Portugalii z miejscowości Panafiel. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klasy 2e.

Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich miejscowości oraz szkół. Spotkanie przebiegło w pozytywnej atmosferze, zarówno uczniowie z Portugalii oraz z Polski byli zainteresowani dalszą wymianą informacji w tematyce projektowej – fotografia.