• Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 - aktualizacja ze względu na warunki pogodowe

• Szanowni Uczniowie,

Serdecznie zapraszamy 1 września 2020 r. (wyłącznie uczniów) na spotkania z wychowawcami wg następującego porządku:

godz. 9:00 – klasy pierwsze – spotkanie w salach

godz. 10:00 – klasy drugie po SP – spotkanie w salach

godz. 11:00 – klasy drugie po Gimn. – spotkanie w salach

godz. 12:00 – klasy trzecie – spotkanie na hali sportowej

Ze względów na obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne na terenie szkoły obowiązują  maseczki ochronne.

Przy wejściu do szkoły będzie znajdował się przydział sal lekcyjnych do poszczególnych klas.

Do zobaczenia!

• Informacja o rozpoczęciu nauki w trybie stacjonarnym

Dyrektor XIII Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. płk. L. Lisa-Kuli informuje że:

- od dnia 01.09.2020 r. Szkoła planuje rozpocząć naukę w trybie stacjonarnym,

- na korytarzach oraz w „częściach wspólnych” obowiązuje nakaz noszenia maseczek ochronnych,

- szatnie uczniów pozostają nieczynne do odwołania,

- uczniowie wchodzą do Szkoły czterema oddzielnymi wejściami i kierują się BEZPOŚREDNIO do sal lekcyjnych,

- przy wejściu do budynku oraz do sal lekcyjnych zostaje wprowadzona OBOWIĄZKOWA dezynfekcja rąk  (uczniowie z uczuleniami na środki dezynfekcyjne muszą posiadać swój preparat do dezynfekcji).

Szczegóły i procedury funkcjonowania Szkoły od 01.09.2020 r. zostaną podane przez wychowawców klas.

Z wyrazami szacunku,

Izabela Pielat-Świerczyńska

• Odbiór wyników egzaminów maturalnych

• Szanowni Maturzyści!

11 sierpnia zapraszamy po odbiór wyników egzaminów maturalnych wg następującego grafiku:

11:00 – kl. 3a

11:30 – kl. 3b

12:00 – kl. 3c

12:30 – kl. 3d

13:00 – kl. 3e

13:30 – kl. 3f

14:00 – kl. 3g

• Informacja dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 28 lipca 2020 r. dotycząca ogłoszenia wyników egzaminu ósmoklasisty przeprowadzonego w czerwcu i lipcu 2020 r.

• Absolwentów szkół podstawowych prosimy o zapoznanie się z informacją dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 28 lipca 2020 r. dotyczącą ogłoszenia wyników egzaminu ósmoklasisty przeprowadzonego w czerwcu i lipcu 2020 r. Pełna treść znajduje się w załączniku do pobrania.

Dyrektor CKE przypomina, że najważniejsze terminy związane z postępowaniem rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych.

1) Do 4 sierpnia br. do godz. 15:00 należy uzupełnić wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty, w sposób określony dla szkoły, do której dany absolwent kandyduje. W 2020 r. możliwe jest:

a) przedłożenie w szkole oryginału albo poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii  zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty

ALBO

b) przesłanie do szkoły za pomocą środków komunikacji elektronicznej skanu/zdjęcia zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty. W tym przypadku prosimy o przesłanie dokumentów w ww. terminie na adres mailowy Szkoły - sekretariat@liceum13.edu.pl

• Podziękowanie Przewodniczącej Rady Rodziców

• Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Aldonie Brodackiej - Demianiuk wyrazy ogromnej wdzięczności za wsparcie okazywane szkole i pomoc w realizacji zadań związanych z jak najlepszą edukacją i tworzeniem niepowtarzalnej XIII-nastkowej atmosfery składa Dyrektor Szkoły Izabela Pielat - Świerczyńska.

• Podziękowanie Stowarzyszeniu Absolwentów XIII LO

• Apel Powstańców Warszawskich do tegorocznych Maturzystów

• W tym szczególnie trudnym dla tegorocznych maturzystów czasie przekazujemy apel Powstańców Warszawskich do młodzieży.

Słowa otuchy i wsparcia w imieniu Powstańców wygłosiła Pani Jadwiga Skolimowska, pseud. „Czarna Jadwiga”, po wojnie nauczycielka w szpitalu zakaźnym.

KLIKNIJ TUTAJ

Mamy nadzieję, że te słowa, prosto z  serca, wzmocnią wielu tegorocznych maturzystów.

Wszystkim przystępującym do Egzaminu Dojrzałości 2020 życzymy powodzenia i spełnienia marzeń.

Serdecznie pozdrawiamy,

Zespół Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich

• Dzień otwarty w XIII LO

• Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu (kliknij tutaj) przygotowanego na dzień otwarty w XIII Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. płk. L. Lisa-Kuli oraz zapoznanie się z prezentacją multimedialną (otwórz prezentację), która zawiera szczegóły rekrutacji.

Na interesujące Państwa pytania udzielimy szczegółowych odpowiedzi mailowo. Prosimy o ich zadawanie na adres rekrutacja@liceum13.edu.pl