Creative Thinking Through Photography

•

Temat mobilności w Portugalii tym razem brzmiał Matematyka wokół nas - Maths around us
          Mieliśmy przyjemność być goszczonym w naszej szkole partnerskiej w Penafiel -  Agrupamento de Escolas Pinheiro.
          Nasza grupa Erasmus+ nie tylko miała możliwość zetknięcia się z kulturą i obyczajami w Portugalii na codzień ale również uczestniczyła w szkolnych zajęciach plenerowych poświęconych fotografii, warsztatach biologiczno-chemicznych oraz zajęciach taneczno-muzycznych i sportowych.

Pierwszego dnia uczniowie przedstawili prezentacje na temat odnajdywania wzorów matematycznych w architekturze i krajobrazie miasta Porto.
          Nauczyciele również zostali zaangażowani w życie szkolne oraz brali udział w panelach dyskusyjnych koordynatorów poświęconych platformie etwinnigowej, mobility tool i  monitorowaniu celów projektowych.
          Myślę, że ta mobilność wzbogaciła nas wszystkich w niezapomniane doświadczenia wymiany kulturowej i praktycznego zastosowania języka angielskiego w codziennej komunikacji, poznania rówieśników ze szkół partnerskich i nawiązania przyjaźni a całodniowa wycieczka do stolicy Portugalii Lisbony, gdzie mogliśmy  podziwiać dziedzictwo UNESCO,  była wspaniałym zakończeniem tej mobilności.

Monika Wielgosz - koordynator Erasmus+
          Ewa Wrobel - nauczycielka jezyka francuskiego uczestnicząca w mobilności
          Julia Makowska klasa 3b, Gabriela Sobczak klasa 3e, Maja Dymkowska klasa 3e - uczennice biorące udział w mobilności

Podczas wizyty szkół partnerskich z projektu Erasmus+ Creative Thinking Through Photography nasi uczniowie, pod kierownictwem reżysera Tomasza Filipczaka, uwiecznili wspólnie spędzone chwile poprzez prezentacje multimedialne.

https://fb.watch/aBcJ6c3vob/ Prezentacja multimedialna - relacja z warsztatów w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie podczas wizyty szkół partnerskich w listopadzie 2021 r.

W związku z realizowanym projektem ,,Creative thinking through photography w ramach programu Erasmus+  w dniach 8-12.11.2021r. uczniowie ze swoimi opiekunami z Sycylii, Portugalii i Turcji odwiedzą naszą szkołę. Ponadto, Bułgaria będzie brała udział w wybranych wydarzeniach w formie online.
          Przed wizytą naszych zagranicznych gości uczniowie klasy 1G wraz z prof. Katarzyną Oleśkiewicz dekorują szkołę materiałami przygotowanymi przez uczniów klasy 1F. Oprócz podpisów wybranych miejsc w czterech językach można  również znaleźć kody QR, po zeskanowaniu których  odkrywamy kilka ciekawostek na temat naszej szkoły w języku angielskim.

W dniach od 8 do 12.11.2021 odbędzie się w Warszawie spotkanie w ramach projektu Erasmus+ Creative Thinking Through Photography. Poszukuję 16 rodzin, które przyjęłyby do siebie uczniów w tym terminie. Szkoły partnerskie: Włochy (4 rodziny), Portugalia (4 rodziny), Bułgaria (4 rodziny), Turcja (4 rodziny).

Rodziny oraz uczniowie, którzy uczestniczyliby w projekcie muszą mieć certificate zaszczepienia i spełniać kryteria określone w regulaminie projektu. Regulamin projektu jest umieszczony na stronie szkoły - zakładka Projekty Międzynarodowe Erasmus+:

Creative Thinking Through Photography

Uczniowie, którzy przyjmą swoich rówieśników ze szkół partnerskich,  również będą goszczeni przez rodziny i będą mieli możliwość uczestniczenia w codziennym szkolnym życiu swoich rówieśników, oraz uczestniczenia w warsztatach, które poszerzą ich wiedzę w obszarze fotografii i filmu. W ramach projektu będą również organizowane wycieczki, celem których jest zapoznanie z historią i kulturą danego kraju.

Projekt będzie kontynuowany do 2024 r. w związku z tym mile widziani są uczniowie klas pierwszych i drugich.

Zgłoszenia do nauczycieli języków obcych.

Serdecznie pozdrawiam i zachęcam do uczestniczenia w programie,

Monika Wielgosz - koordynator projektów Erasmus+

Franciszek Durka z klasy 2T specjalnie skomponował piosenkę dla projektu fotograficznego.

Również uczniowie klasy 2S zaangażowali się w pracę nad projektem.

Chcielibyśmy zaprezentować plakat, który został zaprojektowany i wykonany przez uczniów klasy 2 d dla projektu fotograficznego Erasmus+ Creativity in Photography.

Pozdrawiam klasę 2d i dziękuję za wkład w utworzenie plakatu.

Koordynator Erasmus+
          Monika Wielgosz

ERASMUS+ CREATIVE THINKING THROUGH PHOTOGRAPHY

W głosowaniu nad wspólnym logiem, uczniowie ze wszystkich szkół partnerskich zadecydowali, że zwycięzcą zostanie poniżej zamieszczone logo.

Monika Wielgosz – koordynator Erasmus+

Szanowni Uczniowie i Nauczyciele!

Od początku grudnia zaczynamy przygodę z drugim programem Erasmus+. Na razie online ale w miarę polepszenia sytuacji będziemy odwiedzać szkoły partnerskie.

Temat: Creative thinking through Photography.

Mam dla Was dwa zadania na początek:

1. zrobienie zdjęcia świątecznego w niekonwencjonalny sposób i dołączenie krótkiego opisu takiego zdjęcia w języku angielskim.

2. ponownie projekt loga - tylko macie tutaj inny tytuł i inne kraje partnerskie: Portugalia, Włochy, Bułgaria, Polska i Turcja.

Połączcie tytuł projektu z państwami, które wchodzą w skład projektu. Kreatywność mile widziana.

Czekam na Wasze pomysły i prace, przesyłajcie na Teamsy na Wielgosz Monika lub przez załącznik Librus.

Termin zakończenia: 18.12.2020.

Monika Wielgosz